Արցախի Մարտակերտի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտում։ Այս մասին հաղորդվում է ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի տեղեկատվական տեղեկագրում, որում նշվում է, որ զոհեր եւ վիրավորներ չկան։
«Այդ փաստով ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը ադրբեջանական եւ հայկական կողմերի հետ հետաքննություն է անցկացնում», - ասվում է ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդվում է նաեւ, որ ռուս խաղաղապահները շարունակում են Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհի անարգել երթեւեկությունը վերականգնելու վերաբերյալ բանակցային գործընթացը։
«Մարտակերտի, Մարտունու, Շուշիի շրջաններում եւ Լաչինի միջանցքում պարեկություն է իրականացվել չորս երթուղիներով։

A ceasefire violation has been recorded in the Martakert region of Nagorno-Karabakh. This is reported in the information bulletin of the Russian peacekeeping contingent.
It is noted that there were no casualties.
"The command of the Russian peacekeeping contingent and the Azerbaijani and Armenian sides are investigating the incident," the Russian Defense Ministry said.
It is also reported that Russian peacekeepers continue negotiations on resuming unimpeded vehicular traffic on the Stepanakert-Goris road.
Patrols were conducted along four routes in the Martakert, Martuni, Shushi districts and Lachin corridor.
The Russian Defense Ministry informs, a convoy with humanitarian aid was escorted along the Goris-Stepanakert route.