Բաքվում սկսվել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի դռնփակ հանդիպումը Ադրբեջանում այցով գտնվող ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Այս մասին տեղեկացրել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Նախարարները քննարկելու են երկրների միջեւ երկկողմ համագործակցության զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային արդիական հարցեր։
Այսօր Լավրովը մասնակցելու է նաեւ «Ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունները XXI դարում.  ռազմավարական գործընկերությունը տարածաշրջանային անվտանգության համատեքստում» համաժողովին՝ Ռուս-ադրբեջանական փորձագիտական խորհրդի երրորդ նիստի շրջանակում։

Azerbaijan's Foreign Minister Jeyhun Bayramov's closed meeting with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov, who is on a visit to Azerbaijan, has started in Baku, Azerbaijani media reported.
The FMs will discuss the prospects of development of bilateral cooperation between the two countries, as well as topical regional matters.
Also, today, Lavrov will attend a conference, entitled "Russian-Azerbaijani Relations in the 21st Century: Strategic Partnership in the Context of Regional security," within the framework of the third session of the Russian-Azerbaijani Expert Council.