Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել: Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մարտի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Հայաստանի Պն-ից:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը նույնպես հերքել էր Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 8֊ի ժամը 21։30-ից մարտի 9-ի ժամը 04։15-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի, Մարտունու, Ասկերանի և Բերձորի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию. Об этом говорится в сообщении, распространенном Министерством обороны Армении.
«Сообщение минобороны Азербайджана о том, что в ночь с 8 на 9 марта подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской приграничной зоны, не соответствует действительности», - говорится в сообщении.
Отметим, что только что и Министерство обороны Карабаха опровергло информацию, распространенную МО Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны Карабаха в период с 21։30 8 марта по 04:15 9 марта якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шуши, Мартуни, Аскерана и Бердзора Карабаха, является очередной дезинформацией.