ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը մեկնել է Իսրայել։ Ինչպես տեղեկացրել է Reuters-ը, Օսթինը վայրէջք է կատարել «Բեն-Գուրիոն» օդանավակայանում։
Ըստ Haaretz պարբերականի՝ Լլոյդ Օսթինը դուրս չի գա օդանավակայանից Թել Ավիվում շարունակվող ցույցերի պատճառով, իսկ  Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի եւ պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտի հետ հանդիպումները կանցկացվեն հենց «Բեն-Գուրիոնում»։
Ցուցարարների ամբոխը, որը բողոքում է Նեթանյահուի կառավարության դատական բարեփոխման դեմ, փակել է Թել Ավիվի օդանավակայան տանող խճուղիների մուտքերը։ Նեթանյահուն այսօր պետք է թռչի Հռոմ։ Ոստիկանությունը պատրաստվում է ջրցան մեքենաներով ցրել հավաքվածներին։

US Defense Secretary Lloyd Austin has traveled to Israel and arrived in Ben Gurion Airport of Tel Aviv, Reuters reported.
But according to Haaretz periodical, Austin will not leave the airport due to the ongoing demonstrations in Tel Aviv, and will have meetings with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu and Defense Minister Yoav Galant at Ben Gurion Airport.
Demonstrators are protesting the Netanyahu government's judicial reform have blocked the entrances to the highways leading to the Tel Aviv airport.