ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը մեկնել է Իսրայել։ Ինչպես տեղեկացրել է Reuters-ը, Օսթինը վայրէջք է կատարել «Բեն-Գուրիոն» օդանավակայանում։
Ըստ Haaretz պարբերականի՝ Լլոյդ Օսթինը դուրս չի գա օդանավակայանից Թել Ավիվում շարունակվող ցույցերի պատճառով, իսկ  Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի եւ պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտի հետ հանդիպումները կանցկացվեն հենց «Բեն-Գուրիոնում»։
Ցուցարարների ամբոխը, որը բողոքում է Նեթանյահուի կառավարության դատական բարեփոխման դեմ, փակել է Թել Ավիվի օդանավակայան տանող խճուղիների մուտքերը։ Նեթանյահուն այսօր պետք է թռչի Հռոմ։ Ոստիկանությունը պատրաստվում է ջրցան մեքենաներով ցրել հավաքվածներին։

Министр обороны США Ллойд Остин прибыл в Израиль. Как сообщает Reuters, Остин приземлился в аэропорту Бен-Гурион.
По данным издания Haaretz, Ллойд Остин не будет покидать аэропорт из-за продолжающихся протестов в Тель-Авиве, а проведет встречи с премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху и министром обороны Йоавом Галлантом прямо в Бен-Гурионе.
Толпы протестующих против судебной реформы правительства Нетаньяху перекрыли въезды на шоссе, ведущие к аэропорту Тель-Авива. Нетаньяху должен был сегодня улететь с визитом в Рим. Полиция готовится разгонять протестующих водометами.