Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը, սեպտեմբերի 22-ին, աշխատանքային այցով կմեկնի Բուխարեստ:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նա կմասնակցի Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության խմբի բյուրոյի «Աջ կենտրոնամետ պատասխան տնտեսական եւ սոցիալական  ճգնաժամին. ծրագիր Եվրոպայի համար» խորագրով ընդլայնված նիստին, որտեղ հանդես կգա բացման խոսքով, որից հետո ելույթ կունենա «Սեւծովյան տարածաշրջան. Եվրոպական ազդեցության աճե խորագրով կոնֆերանսի առաջին նիստում: Վարչապետը կհանդիպի ԵԺԿ նախագահ Ուիլֆրեդ Մարթենսին:
Այցի շրջանակում տեղի կունենան ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան հանդիպումները Ռումինիայի վարչապետ Էմիլ Բոկի եւ Մոլդովայի վարչապետ Վլադ Ֆիլատի հետ:

YEREVAN. - The delegation of Armenia’s Prime Minister Tigran Sargsyan will leave for Bucharest on a business trip on September22, the press service of the government informed Armenian News - NEWS.am.
Armenian PM will take part in the event organized by European People’s Party (EPP) on the “Right Centrist Answer to the Economic and Social Crisis: a program for Europe”, where he will make an opening speech. Sargsyan will also participate in the “Black Sea: the growth of Europe’s influence” conference.
Armenian PM will meet his Romanian and Moldovan counterparts Emil Boc and Vlad Filat, as well as EPP Chairman Wilfried Martens. Tigran Sargisyan will also meet the representatives of Armenian community of Romania.