Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին եւ շնորհավորել նրան առաքելության մեկնարկի առթիվ:
Վարչապետի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ նա իր գործունեությամբ կխթանի հայ-վրացական փոխհարաբերությունների հետագա զարգացումը: Գոհունակություն հայտնելով Հայաստան-Վրաստան համագործակցության ընթացքից՝ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է տնտեսական կապերի առավել ընդլայնումը և առկա ներուժի լիարժեք իրացմանն ուղղված նախաձեռնությունները:
Վրաստանի նորանշանակ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ խոսքերի համար և հավաստիացրել, որ պաշտոնավարման ընթացքում կներդնի առավելագույն ջանքերը՝ ի նպաստ հայ-վրացական կապերի առավել սերտացման:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հեռանկարների շուրջ, անդրադարձել առևտրատնտեսական օրակարգին: Այս համատեքստում կարևորվել են գործարար շրջանակների միջև ակտիվ շփումները, փոխայցերը, ներդրումային ծրագրերում ներգրավվումը:
Հումանիտար կապերի ամրապնդման առումով նշվել է Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիների համար փոխադարձ առանց մուտքի արտոնագրի ճամփորդելու մասին երկկողմ համաձայնագրի ստորագրման կարևորությունը:

Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday received the newly appointed Ambassador of Georgia to Armenia, Giorgi Sharvashidze, the PM's office informs Armenian News-NEWS.am.
The Prime Minister congratulated the Georgian diplomat on the start of the mission and expressed confidence that he will promote the further development of Armenian-Georgian relations with his activities. Expressing his satisfaction with the Armenia-Georgia cooperation, Nikol Pashinyan highlighted further expansion of economic ties and initiatives aimed at fully realizing the existing potential.
The newly appointed Ambassador of Georgia expressed gratitude for the kind words and assured that during his tenure, he will make maximum efforts to promote closer relations between Armenia and Georgia.
The interlocutors exchanged thoughts on the perspectives of cooperation, referred to the trade and economic agenda. In this context, active contacts between business circles, mutual visits, and involvement in investment programs were highlighted. In terms of strengthening humanitarian ties, the importance of signing the agreement on mutual visa-free travel for citizens of Armenia and Georgia was noted.