Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Ազգային ժողովի պատգամավոր, օլիգարխ Ռուբեն Հայրապետյանը մտադիր չէ առաջադրվել 2012 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին։ Սեպտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարեց ինքը՝ Հայրապետյանը:
«Մեկ անգամ չէ, որ ասել եմ՝ պատգամավորական աթոռն իմ տեղը չէ։ Ես պատրաստվում եմ հեռանալ քաղաքականությունից եւ կենտրոնանալ իմ բիզնեսի ու ֆուտբոլի վրա»,- ասաց Հայրապետյանը։
Նրա խոսքով, ինքը կարող է իր մանդատը դնել հենց այժմ, սակայն մինչեւ ընտրությունները մի քանի ամիս է մնացել եւ իմաստ չունի դա անել հիմա։
Նշենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանը իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության պատգամավոր է։ Նա մեծամասնական կարգով պատգամավոր է ընտրվել երկու անգամ՝ 2003 եւ 2007 թվականներին։

YEREVAN.- President of Armenia’s Football Federation, Armenian MP Ruben Hayrapetyan has no intention to run for seat in the parliament in 2012.
“I always said that parliamentary seat is not my thing. I plan to abandon politics to focus on business and football,” he told journalists on Friday.
According to him, he can leave the parliamentary seat immediately but it is senseless as the elections are pending.
Ruben Hayrapetyan, a member of Republican Party of Armenia, was elected to the parliament twice, in 2003 and 2007.