Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Ազգային ժողովի պատգամավոր, օլիգարխ Ռուբեն Հայրապետյանը մտադիր չէ առաջադրվել 2012 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին։ Սեպտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարեց ինքը՝ Հայրապետյանը:
«Մեկ անգամ չէ, որ ասել եմ՝ պատգամավորական աթոռն իմ տեղը չէ։ Ես պատրաստվում եմ հեռանալ քաղաքականությունից եւ կենտրոնանալ իմ բիզնեսի ու ֆուտբոլի վրա»,- ասաց Հայրապետյանը։
Նրա խոսքով, ինքը կարող է իր մանդատը դնել հենց այժմ, սակայն մինչեւ ընտրությունները մի քանի ամիս է մնացել եւ իմաստ չունի դա անել հիմա։
Նշենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանը իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության պատգամավոր է։ Նա մեծամասնական կարգով պատգամավոր է ընտրվել երկու անգամ՝ 2003 եւ 2007 թվականներին։

Президент Федерации футбола Армении (ФФА), депутат Национального Собрания, олигарх Рубен Айрапетян не намерен баллотироваться в парламент на выборах 2012 года. Об этом на пресс-конференции 23 сентября заявил сам Айрапетян.
«Я не раз говорил, что депутатское кресло - это не мое место. Я собираюсь уйти из политики и сосредоточиться на своем бизнесе и футболе», - сказал Айрапетян.
По его словам, он мог бы сложить свой мандат прямо сейчас, но до выборов осталось всего несколько месяцев, и нет никакого смысла делать это в данный момент.
Отметим, что Рубен Айрапетян является членом правящей Республиканской партии Армении. Он дважды избирался депутатом парламента по мажоритарной системе (в 2003 и 2007 годах).