«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ երեկ ԱԺ-ում ձեւավորված 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողով էր այցելել ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։ Մենք տեղեկացանք, որ նա Ազգային ժողովում է եղել ժամը 11-ից, եւ նիստը տեւել է մինչեւ 16։00-ն։
Մենք տեղեկացանք, որ նրան պատգամավորները տարբեր հարցեր են ուղղել, թե որպես դիվանագիտություն նախկիններից ինչ է ստացած եղել, եւ արդյոք դիվանագիտության մեջ եղել են այնպիսի սխալներ, որոնք կարող էին ունենալ վատ հետեւանքներ։ Հարց է հնչել՝ արտաքին դիվանագիտության ոլորտում արդյոք ինչ բացթողումներ կամ քայլեր են եղել, որոնք կարող էին նպաստել պատերազմին։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ արդեն ամեն շաբաթ այս հանձնաժողովը նոր մարդկանց է կանչելու տարբեր հարցադրումներ անելու համար, այսինքն՝ ինտենսիվ փուլ է սկսվել, եւ ցանկանում են շաբաթը գոնե երկու մարդ հրավիրել հանձնաժողով, որպեսզի ցանկալի արդյունքի հասնեն»:

Zhoghovurd newspaper of the Republic of Armenia (RA) writes: Zhoghovurd daily learned that yesterday RA former minister of foreign affairs Zohrab Mnatsakanyan had visited the investigating committee—formed in the NA [(National Assembly)]—studying the circumstances of the 44-day war [in 2020]. (...).
We learned that the MPs asked him various questions about what he had received from his predecessors as diplomacy, and whether there were any mistakes in diplomacy that could have had bad consequences. A question was asked whether there were any omissions or steps in the domain of foreign diplomacy that could have contributed to the war.
According to the information of Zhoghovurd daily, this committee will call new people every week to ask different questions; that is, an intensive phase has begun, and they want to invite at least two people to the committee every week in order to achieve the desired result.