Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով ԱԱԾ տնօրենի տեղակալն ու նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետն ազատվել են պաշտոններից: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ նախագահի աշխատակազմից:
«Հունան Նելսոնի Հայրումյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Վահրամ Արթուրի Պողոսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ - նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն»,- ասվում է հրամանագրում:

Artsakh (Nagorno-Karabakh) President Arayik Harutyunyan signed a number of decrees, we learn from the office of the Artsakh President.
According to these decrees:
Hunan Hayrumyan was dismissed from the post of Deputy Director of the National Security Service (NSS) of Artsakh Republic, in connection with his transfer to another job.
Vahram Poghosyan was dismissed from the position of Head of the Central Information Department of the Office of the Artsakh President and Deputy Head of the Office of the Artsakh President, according to his own request.