Մոսկվայի հանդիպումը հինգշաբթի օրն է, եւ չեմ կարծում, որ իրատեսական է մինչեւ այդ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 22-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Եթե կոմունիկացիաների բացման վերաբերյալ կհաջողվի գալ ընդհանուր հայտարարի, դուք գիտեք՝ մեր մոտեցումները եւ սկզբունքները, բացառել չեմ կարող:
Ես ասացի, որ մեր խնդիրն է հնարավորինս արագ ավարտին հասցնել  բանակցությունները եւ ստորագրել խաղաղության պայմանագիր: Համենայնդեպս, մեր թիմը շատ ինտենսիվ է աշխատում:
Դուք գիտեք, որ Վաշինգտոնից առաջ մենք մեր խմբագրումները նորից փոխանցել ենք ադրբեջանական կողմին: Եթե չեմ սխալվում, դա 4-րդ խմբագրումն էր: Հիմա մենք, ըստ էության, իրենց արձագանքին ենք սպասում, որը, հույս ունենք՝ կարտահայտի Վաշինգտոնում տեղի ունեցած քննարկումները, ըմբռնումը, պայմանավորվածությունները, այն ըմբռնման առաջընթացը, որը արձանագրվել է: Եթե պարզվի, որ Ադրբեջանն, օրինակ, այս շաբաթ փոխանցի իր արձագանքները, եւ եթե մեկ շաբաթը բավարար է վերլուծելու համար, եթե տեսնենք այդ առաջարկները, մոտեցումները համարում ենք ընդունելի փոխզիջումային տրամաբանության մեջ, ինչո՞ւ չէ: Բայց այս պահին դեռեւս չենք ստացել իրենց արձագանքները»,-ասաց վարչապետը:

Встреча в Москве состоится в четверг, и я не думаю, что подписания мирного договора до этого реалистично. Об этом на пресс-конференции 22 мая заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Если по поводу открытия коммуникаций удастся прийти к общему знаменателю, вы знаете, наши подходы и принципы, исключать не могу.
Я сказал, что наша задача-как можно скорее завершить переговоры и подписать мирный договор. Во всяком случае, наша команда очень усердно работает.
Вы знаете, что до Вашингтона мы вновь передали наши правки азербайджанской стороне. Если не ошибаюсь, это четвертые правки. Сейчас мы, по сути, ждем их реакции, которая, как мы надеемся, отразит состоявшиеся в Вашингтоне обсуждения, понимание, договоренности, достигнутый прогресс в понимании.
Если выяснится, что Азербайджан, например, на этой неделе передаст свои реакции, и если одной недели достаточно для анализа, если мы увидим эти предложения, подходы считаем приемлемыми в логике компромисса, то почему бы и нет? Но на данный момент мы пока не получили их реакции», - сказал премьер.