Ադրբեջանի իշխանությունները նախատեսում են առաջին փուլում՝ ընթացիկ տարվա վերջին, օկուպացված հայկական Շուշիում վերաբնակեցնել 1500 մարդու։
Ինչպես հաղորդում է АПА-ն, այս մասին համակարգող շտաբին կից գործող էներգամատակարարման հարցերով աշխատանքային խմբի հերթական նիստի ժամանակ, որը «ստեղծվել է օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում հարցերի կենտրոնացված լուծման համար», ասել է Շուշիում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչության գլխավոր խորհրդական Քենան Գուլիեւը:
Հիշեցնենք, որ օկուպացված հայկական տարածքների բնակեցման պետական ծրագիրը կրում է «Մեծ վերադարձ» հավակնոտ անվանումը։ Այս ծրագրի շրջանակներում անցյալ տարվա օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսներին Շուշիում սկսվել է 23 բնակելի շենքի շինարարություն։ Նշված բնակելի շենքերում կլինի 450 բնակարան։

Власти Азербайджана планируют на первом этапе, с конца текущего года переселить в оккупированный армянский Шуши 1500 человек.
Как сообщает АПА, об этом в ходе очередного заседания рабочей группы по вопросам энергоснабжения, действующей при Координационном штабе, который был «создан для централизованного решения вопросов на освобожденных от оккупации территориях», сказал главный советник Специального представительства президента Азербайджана в Шуше Кенан Гулиев.
Напомним, что госпрограмма заселения оккупированных армянских территорий носит претенциозное название «Великое возвращение». В рамках этой программы с августа-сентября прошлого года в Шуши начато строительство 23 жилых домов.  В указанных жилых домах будет 450 квартир.