Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում ուժեղացված հսկողության տակ են անցել կարևոր օբյեկտները, պետական իշխանության մարմինները և տրանսպորտային ենթակառուցվածքները։ Այս մասին հաղորդում է ТАСС-ը՝ հղում անելով իրավապահ մարմիններում իր աղբյուրներին:
Գործակալության տվյալներով՝ տագնապով ուժեղացված ծառայության են անցել Հատուկ նշանակության ոստիկանական զորքերը (ОМОН) և Ազգային գվարդիայի հատուկ նշանակության զորքերը (СОБР): Քաղաքի բնակիչները հաղորդում են փողոցներում զրահամեքենաների տեղաշարժի մասին։ Բացի այդ, զրահամեքենաներ են նկատվել նաև Դոնի Ռոստովում քաղաքում, մի քանի կենտրոնական փողոցներ փակվել են:
Նշենք, որ հունիսի 23-ին ՄՌԿ Վագների տելեգրամ ալիքում հայտարարություններ են տարածվել, որ ՄՌԿ-ի վրա օդային հարձակում է տեղի ունեցել և դրանում մեղադրել է ՌԴ ռազմական ղեկավարությանը, խոստացել «վերականգնելու արդարությունը»։ ՌԴ ՊՆ-ն հերքել է հարձակման մեղադրանքները, իսկ Անվտանգության դաշնային ծառայությունը քրեական գործ է հարուցել ՄՌԿ Վագների ղեկավար Եվգենի Պրիգոժինի դեմ ՝ զինված խռովության կոչ անելու մեղադրանքով։

Facilities of outmost importance in Moscow have come under increased protection, security measures in the capital have been stepped up, TASS reports, citing law enforcement agencies.
“Security measures have been strengthened in Moscow, all the most important facilities, state authorities and transport infrastructure facilities have been taken under enhanced protection,” interlocutor told TASS.
On June 23, statements appeared on the Telegram channel of the PMC Wagner that an air attack had been carried out on the PMC. The blame was placed on the Russian military leadership. Wagner Head Yevgeny Prigozhin promised to "restore justice." The Russian Defense Ministry denied the attack allegations, and the Federal Security Service opened a criminal case against the Prigozhin on charges of inciting an armed rebellion.