Մոսկվայի և Մերձմոսկվայի տարածքում հակաահաբեկչական գործողության ռեժիմ է սահմանվել:
Ռուսաստանի Ազգային հակաահաբեկչական կոմիտեի տվյալներով՝ Մոսկվայի և Մերձմոսկվայի տարածքում հնարավոր ահաբեկչությունները կանխելու նպատակով հակաահաբեկչական գործողության ռեժիմ է սահմանվել։
Հակաահաբեկչական գործողության ռեժիմ է սահմանվել նաեւ Վորոնեժի շրջանում։
Նշենք, որ ավելի վաղ հակաահաբեկչական միջոցառումներ էին սկսվել Մոսկվայում և մերձմոսկովյան շրջանում։
Ստացված տեղեկատվության հետ կապված՝ Մոսկվայում հակաահաբեկչական միջոցառումներ են իրականացվում՝ ուղղված անվտանգության միջոցառումների ամրապնդմանը։ Այս մասին Telegram ալիքի իր էջում հայտնել է քաղաքի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը։
Մոսկվայի մարզի նահանգապետ Անդրեյ Վորոբյովը նույնպես հայտնել է, որ տարածաշրջանում հակաահաբեկչական միջոցառումներ են իրականացվում։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 23-ին «Վագներ» մասնավոր ռազմական մասնավոր ընկերության Teleegram ալիքում հայտարարություններ էին հայտնվել այն մասին, որ օդային հարձակում է իրականացվել «Վագների» վրա։ Սրա մեղքը դրվել է Ռուսաստանի ռազմական ղեկավարության վրա։ «Վագներ» ռազմական մասնավոր ընկերության ղեկավար Եվգենի Պրիգոժինը խոստացել է «վերականգնել արդարությունը»։ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է հարձակման մասին մեղադրանքները, իսկ Անվտանգության դաշնային ծառայությունը քրեական գործ է հարուցել Եվգենի Պրիգոժինի դեմ՝ զինված ապստամբություն հրահրելու մեղադրանքով։
Ավելի ուշ Պրիգոժինն ասել է, որ վերահսկողության տակ է վերցրել Ռոստովի ռազմական օբյեկտները, ներառյալ օդանավակայանը:

На территории Москвы и Московской области ввели режим контртеррористической операции.
Как сообщили в Национального антитеррористического комитета России, в целях пресечения возможных терактов на территории Москвы и Московской области введен режим контртеррористической операции.
Режим контртеррористической операции введен также в  и Воронежской области.
Отметим, что ранее в Москве и Подмосковье были начаты антитеррористические мероприятия
В связи с поступающей информацией в Москве проводятся антитеррористические мероприятия, направленные на усиление мер безопасности.  Об этом на своей станице  в Telegram-канале сообщил мэр города Сергей Собянин.
Губернатор Московской области Андрей Воробьев также сообщил, что в области проводятся антитеррористические мероприятия.
Напомним, что 23 июня в Telegram-канале ЧВК «Вагнер» появились заявления о том, что на ЧВК была совершена воздушная атака. Вина за это возлагалась на российское военное руководство. Глава ЧВК «Вагнер» Евгений Пригожин пообещал «восстановить справедливость». Минобороны России отвергло обвинения в нападении, а Федеральная служба безопасности возбудила уголовное дело в отношении главы ЧВК «Вагнер» Евгения Пригожина по обвинению в призыве к вооруженному мятежу.