Ինչո՞ւ է մեզ աջակցում երկիրը։ Որովհետեւ մենք արդարության երթ ենք արել, մեզ սկզբում հարվածել են հրետանիով, իսկ դրանից հետո ուղղաթիռներով։ Այս մասին հունիսի 24-ին ասել է «Վագներ» ՄՌԿ ղեկավար Եվգենի Պրիգոժինը։
«Եվ մենք գնացել ենք առանց կրակոցի, մենք ոչ մի ժամկետային ծառայողի չենք կպել, մենք ոչ մեկին ճանապարհին չենք սպանել։ Մեր ուղղությամբ աշխատել են ավիացիան, ուղղաթիռները, ինքնաթիռները։ Մենք մտել ենք Ռոստով առանց մի կրակոցի, մենք գրավել ենք շտաբի շենքը։
Մենք չենք խանգարել ոչ մեկի աշխատանքին։ Փողոցում կանգնած են մարդիկ, որոնք պարզում են «Վագներ» ՄՌԿ դրոշները։
Երբ տղաները ճանապարհի մյուս կողմում խանութներ են մտնում, մարդիկ խնդրում են չվճարել, որովհետեւ ցանկանում են մի ինչ-որ հաճելի բան անել։
Հնչում են կոմպլեմենտար խոսքեր։
ԶԼՄ-ներում տեղեկություն են տարածում ինչ-որ ականային արգելափակոցների մասին։ Երբ մենք առավոտյան եկանք այստեղ, մենք նկարեցինք շտաբի շենքի դարպասների կողքին ականապատված արգելափակոցը, որն անվարժ էին տեղադրել, եւ որը պարզապես ոչ պրոֆեսիոնալ եւ քիչ օգտակար մտահղացում է։ Ուստի այդ ականապատ արգելափակոցն էլ հենց մենք հանեցինք»,- նշել է Պրիգոժինը։

Why does the country support us? Because we march for justice, we were attacked first by artillery, and then by helicopters. This was announced on June 24 by the head of PMC Wagner Yevgeny Prigozhin.
“And we went without a single shot, we didn’t touch a single conscript, we didn’t kill a single person along the way. Aviation, helicopters, planes worked in our direction. We entered Rostov without firing a shot, we captured the headquarters building.
We have not interfered with the work of a single person. There are people on the street who unfurl the flags of PMC Wagner.
When the guys enter shops on the other side of the road, people ask them not to pay, because they want to do something pleasant.
Complementary words are said.
The media disseminate information about some mine barriers. When we came here in the morning, we took a picture of the mine block next to the gates of the headquarters building, which was clumsily placed and which is just an unprofessional and not very useful idea. Therefore, we removed this mine barrier,” Prigozhin said.