Իրանի ներքին գործերի նախարար Ահմադ Վահիդին այցելել է Իրաք, որտեղ հանդիպել եւ բանակցություններ է վարել Իրաքի պաշտոնակցի՝ Աբդուլ Ամիր ալ-Շամարիի հետ Զարբաթիա-Մեհրան սահմանակետում, տեղեկացրել է Mehr-ը։
Իրաքյան աղբյուրները տեղեկացրել են, որ ուղեւորության նպատակը անվտանգության հարցերով հանդիպում անցկացնելն է։
Իրաքի ներքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ երկու կողմերը կարծիքներ են փոխանակում անվտանգության համակարգման, սահմանային վերահսկողության եւ իրանցի ուխտավորներին Արբաինի ուխտագնացությանն ընդունելու հարցերի վերաբերյալ։
Այս հանդիպմանը պետք է ներկա գտնվեն Բասրայի նահանգապետերը, Իրաքի սահմանակետերի ղեկավարները, ինչպես նաեւ իրանցի պաշտոնյաներ։

Министр внутренних дел Ирана Ахмад Вахиди совершил визит в Ирак, где встретился и провел переговоры со своим иракским коллегой Абдулом Амиром аль-Шаммари на пограничном переходе Зарбатия-Мехран., сообщает Mehr.
Иракские источники сообщили, что целью этой поездки является проведение встречи по вопросам безопасности.
Министерство внутренних дел Ирака объявило, что обе стороны обменяются мнениями по вопросам координации безопасности, пограничного контроля и подготовки к приему иранских паломников в процессии Арбаин.
На этой встрече должны присутствовать губернаторы Басры, главы пограничных переходов Ирака, а также другие иракские и иранские официальные лица.