Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Աննա Մալյարը հիշեցրել է պատերազմի 500 օրվա ընթացքում ուկրաինական զորքերի ձեռքբերումների, այդ թվում նաև Ղրիմի կամրջին կատարված հարվածների մասին, տեղեկացնում է ՈՒՆԻԱՆ-ը՝ հղում անելով Մալյարի տելեգրամյան ալիքին։
«273 օր է անցել Ղրիմի կամրջին կատարված առաջին հարվածից, որը նպատակ ուներ կոտրել ռուսաստանցիների լոգիստիկան»,- նշվում է Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարի տեղակալի հաղորդման մեջ։
Աննա Մալյարի թվարկած կետերից են․ «380 օր առաջ դաշնակիցներից ստացանք առաջին Himars-ները», «451-րդ օրն է, ինչ  խորտակեցինք «Մոսկվա» հածանավը», «373-րդ օրն է, ինչ ազատագրեցինք Զմեինի կղզին», «80 օր է, ինչ գործընկերներից ՀՕՊ հզոր միջոցներ՝ Patriot համակարգ ենք ստացել» և այլն։

Заместитель министра обороны Анна Маляр напомнила о достижениях украинских войск за 500 дней войны, в числе которых также удары по Крымскому мосту. Об этом передает УНИАН со ссылкой на Telegram-канал Маляр.
«273 дня как нанесли первый удар по Крымскому мосту, чтобы сломать россиянам логистику», - отмечается в сообщении заместителя министра обороны Украины.
В числе пунктов, приведенных Анной Маляр также: «380 дней назад – получили от союзников первые Himars»,  «451 день, как мы отправили крейсер «Москва» на дно», «373 дня как освободили остров Змеиный», «80 дней как получили от партнеров мощные средства ПВО - систему Patriot» и другие.