Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խռովության փորձից հինգ օր հետո Կրեմլում հանդիպել է «Վագներ» ՄՌԿ ղեկավարության հետ, ասել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Իսկապես, նախագահը նման հանդիպում ունեցել է։ Նա հանդիպմանը հրավիրել էր 35 մարդու։ Ընկերության ջոկատների բոլոր հրամանատարներին եւ ղեկավարությանը։ Ներառյալ Պրիգոժինին։ Այդ հանդիպումը կայացել է Կրեմլում հունիսի 29-ին։ Տեւել է մոտ երեք ժամ»,- ասել է նա լրագրողներին։
Պեսկովի խոսքով՝ Պուտինը միջոցառման ժամանակ «գնահատական է տվել ընկերության գործողություններին ճակատում հատուկ ռազմական գործողության ընթացքում, ինչպես նաեւ իր գնահատականն է տվել հունիսի 24-ի իրադարձություններին, լսել է հրամանատարների բացատրությունները եւ առաջարկել նրանց աշխատանքային գործունեության հետագա տարբերակները»։
«Նրանք շեշտադրել են, որ պետության ղեկավարի եւ գերագույն գլխավոր հրամանատարի համոզված կողմնակիցներն ու զինվորներն են»,- ավելացրել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։

Президент России Владимир Путин через пять дней после попытки мятежа встретился в Кремле с руководством ЧВК «Вагнер», заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
«Действительно, президент имел такую встречу. Он пригласил на нее 35 человек. Всех командиров отрядов и руководство компании. Включая самого Пригожина. Эта встреча состоялась в Кремле 29 июня. Длилась она почти три часа», — сказал он журналистам.
По словам Пескова, Путин на мероприятии «дал оценку действий компании на фронте в ходе СВО, а также дал свою оценку событий 24 июня, выслушал объяснения командиров и предложил им дальнейшие варианты трудового применения».
«Они акцентировали, что являются убежденными сторонниками и солдатами главы государства и верховного главнокомандующего», — добавил представитель Кремля.