Հոկտեմբերի 2-ին Պոդոլսկում սպանված 18-ամյա Անդրեյ Ուրյուպինի սպանության գործով նոր մանրամասներ է հայտնել նրա հայրը. «Նորություններում հաղորդում են, որ Անդրեյը վիճել է նախքան ակումբ մտնելը: Սակայն ականատեսները նշում են, որ վեճը սկսվել է արդեն պարահրապարակում, ակումբ մտնելուց մեկ ժամ անց: Հենց ներսում է տեղի ունեցել Անդրեյի եւ 24-ամյա հայի կռիվը: Պատճառները հայտնի չեն: Նրանց դուրս են հանել ակումբից: Փողոցում հայ երիտասարդին օգնության է եկել նրա ադրբեջանցի ընկերը, որին այժմ փնտրում է ոստիկանությունը: Տեսագրությունում երեւում է, թե ինչպես է ադրբեջանցին հանում դանակը եւ հարվածում որդուս», - ասել է Ալեքսեյ Ուրյուպինը:
Հիշեցնենք, որ Մոսկովյան ԲԿՄԱ-ի երկրպագուն դանակահարվել էր 18-ամյա տարեդարձի օրը դիսկոտեկում: Ուրյուպովը սկսզբում վիճել էր մի հայի հետ, որին օգնության էր եկել նրա ադրբեջանցի ընկերը: Հենց ադրբեջանցին էլ դանակով երկու անգամ հարվածել է Ուրյոպովի սրտին:
Ըստ ամենայնի, իրավապահ մարմինները զգուշանում են «Սպարտակի» երկրպագու Եգոր Սվիրիդովի սպանությունից հետո տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների կրկնությունից եւ ազգայնամոլական տրամադրությունների սրումից:

MOSCOW. – Alexey Uryupin, the father of Andrey Uryupin, 18, who was killed on October 2, gave new details about the murder. “They say on the news that Andrey had argued prior to entering the [night] club, whereas eyewitnesses say the argument had already started on the dance floor, one hour after entering the club. The fight between Andrey and the 24-year-old Armenian took place inside. The reasons are unknown. They were taken out of the club. On the street, the Armenian youth’s Azerbaijani friend came to his aid, and the police are now searching for him. The video recording shows how the Azerbaijani took out a knife and stabbed my son,” Alexey Uryupin stated.
Andrey Uryupin, a CSKA Moscow football team fan, was stabbed in a night club on his 18th birthday. The aforesaid Azerbaijani had stabbed his heart several times.
Russian law enforcement cautions against a repeat of mass unrest and escalation of nationalist sentiments that occurred after the killing of Yegor Sviridov, a fan of Spartak Moscow football team.