ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը թվիթերյան միկրոբլոգում գրառում է արել Արցախում բնակվող երկու երեխայի՝ 3-ամյա Լեոյի և 6-ամյա Գիտայի մահվան վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ կատարվածն Արցախի շրջափակման հետևանք է:
«Լաչինի միջանցքի 7-ամսյա արգելափակումն ու Լեռնային Ղարաբաղի ամբողջական շրջափակումն անդառնալի և կործանարար ազդեցություն է թողնում մարդկանց կյանքի վրա: Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչներ 3-ամյա Լեոյի և 6-ամյա Գիտայի մահը լուրջ մարդասիրական իրավիճակի հետևանք է: 21-րդ դարն է: Սա չպետք է հանդուժվի», - գրել է Միրզոյանը՝ կից հրապարակելով երեխաների լուսանկարներ:

Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan went on Twitter and reflected on the death of two children from Artsakh (Nagorno-Karabakh; NK), 3-year-old Leo and 6-year-old Gita, emphasizing that this was a consequence of the Azerbaijani blockade of Artsakh.
Seven-month blockade of the Lachin corridor and total siege of Nagorno-Karabakh people is having irreversible and devastating impact on lives of the people, Mirzoyan stated.
“NK resident children 3 y/o Leo &6 y/o Gita died as consequence of serious humanitarian situation. In 21st century. This should not be tolerated,” the Armenian FM concluded.