Երկօրյա պետական այցի շրջանակներում Հայաստանում գտնվող Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզին եւ France Telecom/Orange ընկերության նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն Ստեֆան Ռիշարն, այսօր` հոկտեմբերի 7-ին, Երեւանում այցելել են OrangeArmenia սպասարկման կենտրոն:
Orange ընկերության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ընկերության աշխատանքին, ծառայության որոշումներին եւ նորարություններին ծանոթանալուց հետո, կորպորացիայի ղեկավարը նշել է Orange բրենդի ներկայությունը Հայաստանի շուկայում, որտեղ 2009-ին մուտք գործելու համար France Telecom-ը վճարել է 51 մլն դոլար:
Նրա խոսքով, այսօր OrangeArmenia-ն իր հաճախորդներին ծառայությունների լայն շրջանակ է առաջարկում բջջային կապի եւ հատկապես շարժական ինտերնետի ոլորտում, որտեղ զբաղեցնում է շուկայի 60 տոկոսը:
France Telecom-ի ղեկավարը խոսել է նաեւ Orange Armenia-ի պլանների մասին, նշելով, որ մտադիր են մտնել օպտիկական կապի հայաստանյան շուկա: «Իսկ ինչու` ոչ»,-ասել է Խմբի ղեկավարը:
Նշենք, որ Orange-ը France Telecom-ում առանցքային բրենդ է: France Telecom-ը սպասարկում է շուրջ 200 մլն հաճախորդների 5 մայրցամաքներում, որոնց 2/3-ը Orange-ի ծառայություններից օգտվողներն են:

Находящийся в Армении в рамках государственного визита президента Франции Николя Саркози, президент и генеральный директор France Telecom/Orange Стефан Ришар посетил 7 октября главный селлинг- центр OrangeArmenia в Ереване.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе компании Orange, ознакомившись с работой компании, сервисными решениями и новинками, глава корпорации отметил важность присутствия бренда Orange на армянском рынке, за вхождение на который в 2009 году France Telecom заплатил $51 млн.  США.
По его словам, сегодня OrangeArmenia предоставляет своим клиентам широкий спектр услуг в области мобильной связи и особенно мобильного Интернета, владея 60% рынка последнего. Компания первая внедрила и приступила к практическому тестированию технологии высокоскоростного Интернета сетей 4G, является эксклюзивным продавцом коммуникаторов iPhone в Армении. Вместе с тем, глава France Telecom вскользь заявил о планах Orange Armenia по вхождению на рынок оптической связи Армении. «А почему бы и нет», - сказал по этому поводу президент группы.
Отметим, что Orange - ключевой бренд France Telecom, телекоммуникационного оператора. France Telecom, который обслуживает около 200 млн. клиентов на пяти континентах, две трети из которых являются пользователями услуг Orange.