ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր՝ հուլիսի 17-ին, ընդունել է ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մոհամմեդ Շարիֆ Աբդուլլա Ալմուլլային։ Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է տիկին դեսպանին և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
ՀՀ ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-էմիրաթական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Տիկին դեսպանը փոխանցել է 2023 թ. նոյեմբերին Դուբայում կայանալիք Դուբայի ավիացիոն ցուցահանդեսին մասնակցելու՝ ԱՄԷ փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ, պաշտպանության նախարար Շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշեդ Ալ-Մաքթումի հրավերը:

Minister of Defense Suren Papikyan on Monday hosted the newly appointed Ambassador of the United Arab Emirates (UAE) to Armenia, Nariman Mohd Sharif Abdulla AlMulla.
The minister of defense congratulated the ambassador and wished her productive work, the Ministry of Defense of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
Armenian-Emirati cooperation in the defense sector was discussed during the meeting.
Also, the ambassador conveyed the invitation of the UAE Vice President-Prime Minister-Ruler of Dubai-Minister of Defense Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum to take part in the Dubai Aviation Exhibition in November.