Վաշինգտոնը եւ Բրյուսելը ցեղասպանություն են իրականացնում ուկրաինացի ժողովրդի նախագահ։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում գրել է ՌԴ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը։
«Նրանց գաղափարախոսության համաձայն՝ Ուկրաինայի հարյուր հազարավոր բնակիչներ պետք է զոհվեն ռազմաճակատում։ Դրա համար Կիեւի ռեժիմին ավելի մեծ քանակությամբ սպառազինություն է մատակարարվում, իսկ մնացածը կկորցնեն իրենց ազգային ինքնությունը։ Այդ խնդիրը լուծելու համար օգտագործվում են Լեհաստանի կայսերական հավակնությունները»,-ասել է Վոլոդինը։
Նրա խոսքով՝ Զելենսկին բազմաթիվ որոշումներ է կայացրել, որոնք հսկայական ողբերգություն են դարձել ուկրաինացի ժողովրդի համար:
«Զելենսկին հույս ունի, որ իր տերերը նրան հնարավորություն կտան ավելի երկար մնալ իշխանության։
Այս ֆոնի վրա ստեղծվել է 25-հազարանոց զորամիավորում, որը բաղկացած է հիմնականում լեհ եւ լիտվացի զինվորներից, որոնք պատրաստ են օկուպացնել Արեւմտյան Ուկրաինան։

Washington and Brussels are carrying out the genocide of the Ukrainian people, Russian State Duma Chairman Vyacheslav Volodin wrote in his Telegram channel.
“According to their ideology, hundreds of thousands of Ukrainians should die on the battlefield (for this, the Kyiv regime is supplied with an increasing amount of weapons), and the rest should lose their national identity. To solve this problem, they use the imperial ambitions of Poland,” he said.
Volodin believes Zelensky made many decisions that became a huge tragedy for the Ukrainian people.
"Zelensky hopes that his owners will give him the opportunity to stay in power longer.
Against this background, a 25,000 military unit was created, consisting mainly of Polish and Lithuanian soldiers, who are ready to occupy Western Ukraine.