Ադրբեջանում ավարտվել են «Խազրիի ալիք» մարտավարական զորավարժությունները, որոնք իրականացվել են ռազմածովային նավատորմի, ցամաքային զորքերի, ՌՕՈւ-ի եւ պետական սահմանապահ ծառայության ափային պահպանության փոխգործակցությամբ։ Այս մասին տեղեկացրել են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում կատարելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը։
Հաղորդագրության համաձայն՝ զորավարժությունների ամփոփիչ փուլում Կասպից ծովի՝ Ադրբեջանի Հանրապետությանը պատկանող տարածքային ջրերում իրականացվել է մարտական հրաձգություն՝ պայմանական հակառակորդի նավերը, ինչպես նաեւ օդային եւ ափամերձ թիրախները ոչնչացնելու նպատակով։
Զորավարժություններին մասնակցել է 1 500 մարդ, ՌԾՈւ մարտական եւ պարեկանավեր, պետական սահմանապահ ծառայության ափային պահպանության պարեկանավեր, ՌՕՈւ ուղղաթիռներ, անօդաչու թռչող սարքեր եւ ցամաքային զորքերի մարտական զրահամեքենաներ։

В Азербайджане завершились тактические учения «Волна Хазри», которые проводились во взаимодействии с ВМФ, сухопутными войсками, ВВС и береговой охраной ГПС. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на министерство обороны Азербайджана.
Согласно сообщению, на завершающем этапе учения в территориальных водах Каспийского моря, принадлежащих Азербайджанской Республике, были проведены боевые стрельбы по уничтожению кораблей условного противника, а также воздушных и береговых целей.
В учениях участвовало 1500 человек личного состава, боевые и сторожевые корабли ВМС, патрульные корабли береговой охраны ГПС, вертолеты ВВС, беспилотные летательные аппараты и боевые бронированные машины сухопутных войск.