Այս տարվա աշնանը պաշտոնապես կհայտարարվի աշխարհի խոշոր ինժեներական կազմակերպություններից մեկի՝ սինգապուրյան ST Kinetics-ի մուտքը Հայաստան: Այդ մասին այսօր` հոկտեմբերի 10-ին, Երեւանում անցկացվող «ԱրմԹեք Կոնգրես 2011» համաժողովի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
ST Kinetics-ը Հայաստանում բացել է մասնաճյուղ, որի առաջնային նպատակը հետազոտությունների եւ մշակումների լաբորատորիայի, ինչպես նաեւ` ավտոնոմ մեքենաների ու ավտոնոմ սարքավորումների պլատֆորմի հիմնումն է: Ըստ Տ. Սարգսյանի` այստեղ մշակված ալգորիթմերը կվաճառվեն ողջ աշխարհում:
Առաջիկա տասը տարիների ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է Հայաստանում ներդնել տարեկան 1-2 մլն դոլար: ST Kinetics-ը զբաղվում է ցամաքային համակարգերի եւ տրանսպորտային՝ օդային եւ ծովային միջոցների ճարտարագիտական սարքավորումների ամբողջական ծրագրավորմամբ:

YEREVAN.- Singapore’s  ST Kinetics engineering company will officially enter the Armenian market this fall, Prime Minister Tigran Sargsyan said on Monday during 4th annual ArmTech Congress 2011.
ST Kinetics opens a branch in Armenia which will be aimed at creation of research laboratory. According to him, algorithms developed in Armenia will be applied worldwide.
The company plans to annually invest $1-2 million in Armenia in the next 10 years.
ST Kinetics is the land systems and specialty vehicles arm of Singapore Technologies Engineering Ltd (ST Engineering). Its capabilities include the design and development, systems integration, production, operations and support and through life management of a wide range of specialised land systems equipment and specialty vehicles.