Գարիկ Մարտիրոսյանը Life Sports-ին տված բացառիկ հարցազրույցում խոստացել է հայկական դրոշով վազել Մոսկվայով, եթե Հայաստանի ու Ռուսաստանի հավաքականները հայտնվեն Եվրո-2012-ի եզրափակիչ փուլում:
«Եթե հայկական հավաքականը կարողանա դուրս գալ Եվրոպայի 2012թ. առաջնություն, ես մինչեւ առավոտ հայկական դրոշով կվազեմ Մոսկվայով»,- ընդգծել է Գարիկը:
Նա նշել է, թե անհամբերությամբ է սպասում խաղին:
«Ես այդ ժամանակ գտնվելու եմ նկարահանման հրապարակում, սակայն կանեմ ամեն ինչ, որ նայեմ այդ խաղը: Ես հուսով եմ, որ հայկական հավաքականը կհաղթի իռլանդացիներին»,- ասել է նա:
Նշենք, որ հաղթանակի դեպքում Հայաստանի ընտրանին իրավունք կունենա մասնակցել Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի փլեյ-օֆֆի խաղերին:

Гарик Мартиросян в эксклюзивном интервью Life Sports пообещал пробежаться с армянским флагом по Москве в случае выхода сборных Армении и России на Евро-2012.
«Если армянская сборная добьется выхода на чемпионат Европы 2012 года, я до утра буду бегать с армянским флагом по Москве!» - подчеркнул Гарик.
Гарик Мартиросян рассказал, что «с нетерпением ожидает» матча.
«Я в это время буду находиться на съемочной площадке, однако сделаю все возможное, чтобы посмотреть эту игру. Я очень надеюсь, что армянская сборная выиграет у ирландцев», - заявил он.
Напомним, что в случае победы впервые в своей истории сборная Армении получат право играть в стыковых матчах за путевку на Ерво-2012.