Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ԱՄՆ պետքարտուղարի Հարավային Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Լուիս Բոնոյի հետ հանդիպմանը հայտարարել է Հայաստանի հետ խաղաղ գործընթացը շարունակելու ադրբեջանական կողմի վճռականության մասին։
Ալիեւը հույս է հայտնել, որ մոտ ապագայում բանակցությունների ընթացքում քննարկված հիմնական ուղղություններում արդյունքներ ձեռք կբերվեն։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ,՝ Բաքվում կայացած հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորումը և խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցային գործընթացը։
Հանդիպման ընթացքում Ադրբեջանի նախագահը շարունակել է մտքեր փոխանակել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ վերջերս կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում բարձրացված հարցերի շուրջ։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил о решимости азербайджанской стороны продолжать мирный процесс с Арменией на встрече со старшим советником госсекретаря США по переговорам на Южном Кавказе Луисом Боно.
Алиев выразил надежду, что в ближайшее время по основным направлениям, обсуждаемым в ходе переговоров, будут достигнуты результаты.
Как сообщают азербайджанские СМИ, на встрече в Баку стороны обсудили нормализацию отношений между Азербайджаном и Арменией и переговорный процесс по мирному договору.
В ходе встречи президент Азербайджана продолжил обмен мнениями по вопросам, поднятым в ходе недавнего телефонного разговора с госсекретарем США Энтони Блинкеном.