Օգոստոսի 7-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԻԻՀ Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Աքբար Ահմադիանի հետ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ԱԽ քարտուղարի գրասենյակից։
Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է Ալի Աքբար Ահմադիանին ԻԻՀ Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ եւ հաջողություններ մաղթել այդ կարեւոր պաշտոնում՝ ի շահ Իրանի բարեկամ ժողովրդի:
Հեռախոսազանգի ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԻԻՀ տնտեսական համագործակցության, ինչպես նաեւ հետագա փոխգործակցության հարցերի շուրջ:

Секретарь Совета безопасности Армении 7 августа провел телефонный разговор с секретарем Высшего совета Национальной безопасности Ирана Али Акбаром Ахмадианом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе СБ республики, в ходе разговора Григорян поздравил Ахмадиана с назначением на должность и пожелал успехов на данном ответственном посту, во благо дружественного народа Ирана.
Стороны обменялись мнениями вокруг экономического сотрудничества, а также других вопросов дальнейшего взаимодействия.