Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ցավակցել է Երեւան-Գյումրի ավտոճանապարհին 11 մարդու կյանք խլած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ։
Արցախում խոր ցավով ու կսկիծով տեղեկացանք օգոստոսի 14-ին, Շիրակի մարզի Լանջիկ գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած խոշոր ու ողբերգական ավտովթարի մասին։
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում ավտովթարի զոհ դարձած մեր քույրերի ու եղբայրների հարազատներին ու մերձավորներին, մեր ողջ ժողովրդին։ Բոլոր վիրավորներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում։

14 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил телеграмму соболезнования в связи с автокатастрофой, произошедшей недалеко от села Ланджик Ширакской области Армении.
В телеграмме говорится:
«В Арцахе с глубокой болью и прискорбием узнали о крупной и трагической автокатастрофе, произошедшей 14 августа недалеко от села Ланджик Ширакского марза.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнования и поддержку родным и близким наших братьев и сестер, погибших в автокатастрофе, всему нашему народу. Всем раненым желаю скорейшего выздоровления.