Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի համար կարեւորը Երեւան ժամանելն էր, ում հետ գտնվում էր նաեւ աշխարհահռչակ երգիչ Շառլ Ազնավուրը, որովհետեւ Ֆրանսիայում հայ համայնքը շատ հզոր է, Սարկոզին հիմա Ֆրանսիայում բնակվող հայերի աջակցության կարիքը շատ ունի: Այս մասին վրացական «Ասավալի-դասավալի» պարբերականի հետ հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել է Վրաստանի օպերային երգիչ, ժողովրդական արտիստ, վրացական «Ընդդիմադիր շարժման» ներկայացուցիչ Լելիկո Ջափարիձեն:
Ժողովրդական արտիստի խոսքով, Սարկոզին ժամանել է Երեւան, շոյել է հայերին, իսկ հետո այցելել հայ Սահակաշվիլիին:
«Սարկոզին Վրաստանին տրամադրեց ընդամենը 2,5 ժամ, քանի որ նրա վրաստանյան այցելությունը ձեռքի հետ էր, հենց այնպես»,-ընդգծել է Վրաստանի «Ընդդիմադիր շարժման» ներկայացուցիչը:

Для президента Франции Николя Саркози было важно посетить Армению, и вместе с ним прибыл всемирно известный певец Шарль Азнавур, так как армянская община во Франции очень сильна. Саркози сейчас очень нуждается в поддержке армян Франции. Об этом в интервью грузинскому изданию «Асавали-Дасавали» заявил оперный певец, народный артист Грузии, представитель «Оппозиционного движения» Грузии Лелико Джапаридзе.
По словам народного артиста, Саркози приехал в Ереван, обласкал армян, а потом посетил армянина Саакашвили.
«Саркози посвятил Грузии всего 2,5 часа, так как его грузинский визит был так, по ходу, просто так», - отметил представитель «Оппозиционного движения» Грузии.