Գեղարքունիքի մարզի Սոթք գյուղում իրավիճակն այժմ հանգիստ է: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը:
Նա ասաց, որ գյուղի ուղղությամբ կրակոցներ չեն հնչել:
Մեզ հետ զրույցում գյուղի բնակիչներից մեկը, որի խնդրանքով անունը չենք հրապարակում, պատմեց, որ թոռնիկներին դուստրը ուսումնական տարվա առաջին օրը դպրոցից հետ է բերել.
«Հրետանին էր աշխատում, մեր դիմացի սարին էին խփում: Աղջիկս զանգահարեց, ասաց, որ երեխեքին դպրոցից հանում ենք»:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ 07:50-ից սկսած, ՝ Ադրբեջանի զինված ուժերը ինտենսիվ կրակ է բացել Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հայկական կողմն ունի 2 զոհ եւ 1 վիրավոր:

Ситуация в селе Сотк Гегаркуникской области сейчас спокойная. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am губернатор Гегаркуникской области Карен Саркисян.
По его словам, выстрелов в сторону села не было.
Житель села, имя которого мы не обнародуем по его просьбе, в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am рассказал о том, что в первый день учебного года его дочь привела внуков из школы домой. «Артиллерия работала, они били по горе перед нами. Дочка позвонила и сказала, что забирают детей из школы».
Напомним, что ВС Азербайджана с 07:50 часов 1 сентября открыли интенсивный огонь в направлении армянских позиций, расположенных на участке Сотка. В результате обстрела с армянской стороны 2 погибших и 1 раненый.