ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանն այսօր հեռախոսազրույցներ է ունեցել Արցախի նորանշանակ պետական նախարար Սամվել Շահրամանյանի, ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանի, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հետ։ Տեղեկացնում են ԲՀԿ աշխատակազմից։
Գագիկ Ծառուկյանը զրուցակիցներին շնորհավորել է Արցախի անկախության տոնի առթիվ, հույս հայտնել, որ քաղաքակիրթ աշխարհի մեր դաշնակիցների ու աշխարհասփյուռ մեր հայրենակիցների կողմից գործադրվող ջանքերի շնորհիվ շրջափակման մեջ գտնվող Արցախը մոտ ապագայում կվերադառնա իր բնականոն կյանքին։
Հեռախոսազրույցների ընթացքում հանգամանորեն քննարկվել է Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված ներկայիս իրավիճակը: Գագիկ Ծառուկյանն իր զորակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին և պատրաստակամություն հայտնել գործուն աջակցություն ցուցաբերել հայկական երկրորդ հանրապետության մեր հայրենակիցներին։
Արցախի նորանշանակ պետական նախարար Սամվել Շահրամանյանի հետ զրույցի ընթացքում Գագիկ Ծառուկյանը վերջինիս մաղթել է արդյունավետ աշխատանք՝ ի բարօրություն և ի նպաստ Արցախի Հանրապետության:

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян провел телефонные разговоры с новоназначенным госминистром Арцаха Самвелом Шахраманяном, спикером парламента республики Давидом Ишханяном, экс-госминистром Карабаха Рубеном Варданяном.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в офисе «ПА», в ходе разговоров Царукян поздравил собеседников с Днем независимости Арцаха, выразив при этом надежду на то, что, благодаря усилиям наших союзников в цивилизованном мире и наших соотечественников диаспоры, находящийся в блокаде Арцах в ближайшее время вернется к нормальной жизни.
В ходе телефонных разговоров была подробно обсуждена нынешняя ситуация, сложившаяся в результате блокады Арцаха со стороны Азербайджана. Царукян выразил поддержку арцахцам и готовность оказать действенную помощь соотечественникам второй армянской республики.