Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ կապված Արցախի Հանրապետության նախագահական ընտրությունների հետ։
«Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն իր աջակցությունն է հայտնում Ադրբեջանի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը և չի ճանաչում Ղարաբաղում, այսպես կոչված, նախագահական ընտրությունները, որոնք տեղի են ունեցել 2023 թվականի սեպտեմբերի 9-ին»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ սեպտեմբերի 9-ին, Արցախում տեղի են ունեցել նախագահական ընտրություններ։ Հանրապետության նոր ղեկավար է դարձել Սամվել Շահրամանյանը։

The Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Georgia issued a statement regarding the presidential election held in Artsakh (Nagorno-Karabakh.
"The Ministry of Foreign Affairs of Georgia expresses its support for sovereignty and territorial integrity of the Republic of Azerbaijan and doesn’t recognize so called Presidential elections in Karabakh, which took place on 9 September 2023," the statement reads.
Presidential elections were held in Saturday Artsakh, and Samvel Shahramanyan became the new president.