Ստեփանակերտի ծայրամասերում որոշակի հրաձգություն է: Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում ասաց Արցախի Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Աշոտ Ղուլյանը։
«Այժմ ձեռնարկվում են միջոցներ: Տեղում մեկնել են համապատասխան նշանակության մարդիկ և ստորաբաժանումներ և փորձում են կարգավորել իրավիճակը: Այս լարված հոգեբանական պահին նաև ավելորդ խուճապ է առաջացել: Կարծում եմ, որ պետական բոլոր կառույցներով և մեխանիզմներով պետք է փորձենք դա կարգավորել»,– ասաց Ղուլյանը:
Հիշեցնեն, որ Արցախի ՆԳՆ–ն հաղորդագրություն էր տարածել, որ Ստեփանակերտի հարակից տարածքներից ադրբեջանական զինուժը, խախտելով գրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, կրակում է հրաձգային տարբեր զինատեսակներից: Կրակոցները լսելի են նաև մայրաքաղաքի կենտրոնում։ «Անվտանգության նկատառումներից ելնելով` հորդորում ենք մնալ ապաստարաններում։ Իրավիճակի մասին հավելյալ կտեղեկացնենք»,– հայտնել է Արցախի ոստիկանությունը։

На окраинах Степанакерта идут перестрелки. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил бывший председатель Национального собрания Арцаха Ашот Гулян.
«Принимаются меры. На место выехали ответственные представители, пытаются урегулировать ситуацию. В создавшейся напряженной ситуации происходит паника. Думаю, что всеми государственными структурами и механизмами мы должны попытаться урегулировать ситуацию», - сказал Гулян.
Напомним, что МВД Арцаха распространило сообщение о том, что с прилегающих к Степанакерту территорий азербайджанские вооруженные силы, нарушив договоренность о прекращении огня, стреляют из различных видов стрелкового оружия.