Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը պարզաբանել է, թե ինչու են հանրապետության զորքերը գնդակոծել ռուս խաղաղապահների ավտոմեքենան։
Գերատեսչությունը խոստովանել է, որ սեպտեմբերի 20-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից գնդակոծության է ենթարկվել մեքենան, որում գտնվել են ռուսական խաղաղապահ անձնակազմի ներկայացուցիչները։
Հայտարարության մեջ Գլխավոր դատախազությունը բացատրել է, որ ադրբեջանցի զինվորականները սխալմամբ ռուս խաղաղապահների մեքենան շփոթել են  «անօրինական հայկական զինված խմբավորումներին» պատկանող մեքենայի հետ՝ «բարդ տեղանքի և մառախլապատ ու անձրևոտ եղանակային պայմանների պատճառով»։

The Prosecutor General’s Office of Azerbaijan wold why their troops shelled a car with Russian peacekeepers.
The agency admitted that on September 20, the car with the representatives of the Russain peacekeeping contingent in it came under fire from Azerbaijani Armed Forces.
In a statement, the Prosecur General’s Office explained that the Azerbaijani military mistook a car with Russian peacekeepers for a vehicle belonging to “illegal Armenian armed formations’’ due to “difficult terrain and foggy and rainy weather conditions.”