Հայաստանի Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպել է Իրանի Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ: Հանդիպումը կայացել է Միջխորհրդարանական միության 125-րդ հոբելյանական Վեհաժողովի շրջանակներում:
Ինչպես հայտնում է իրանական պաշտոնական IRNA գործակալությունը, կողմերը ընդգծել են բոլոր ոլորտներում հայ-իրանական հարաբերությունների ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Ըստ աղբյուրի, կողմերն անդրադարձել են նաեւ Իրանի ատոմային ծրագրին եւ ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ վերջին զարգացումներին:
Ինչպես ավելի վաղ է հաղորդվել, Հովիկ Աբրահամյանը Շվեյցարիա է մեկնել` մանսակցելու Միջխորհրդարանական միության 125-րդ հոբելյանական Վեհաժողովին, որը մեկնարկել է հոկտեմբերի 16-ին եւ կտեւի մինչեւ հոկտեմբերի 19-ը:

Спикер Национального Собрания Армении Овик Абраамян провел встречу с председателем Межлиса Ирана Али Лариджани. Встреча состоялась в рамках юбилейной, 125-й Ассамблеи Межпарламентского союза.
Как сообщает иранское официальное информационное агентство «ИРНА», стороны подчеркнули необходимость расширения армяно-иранских отношений во всех сферах.
Согласно источнику, стороны коснулись также ядерных программ Ирана и последних развитий вокруг нагорно-карабахского урегулирования.
Как сообщалось ранее, спикер парламента Армении Овик Абрамян находится в Швейцарии для участия в 125-ой юбилейной Ассамблее межпарламентского союза, которая началась 16 октября и продлится до 19 октября.