Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը մի խումբ պատասխանատուների հետ կմնա Ստեփանակերտում այնքան ժամանակ, մինչև չավարտվեն սեպտեմբերի 19-ից 20-ը տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների և սեպտեմբերի 25-ին Ասկերանի շրջանում վառելիքի պահեստի պայթյունի հետևանքով զոհվածների աճյունների ու անհետ կորածների որոնողափրկարարական աշխատանքները։ Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
«Տեղեկացնում ենք նաև, որ կառավարությունը շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել ՀՀ տեղափոխվել ցանկացող այն քաղաքացիների հարցը, ովքեր տարբեր պատճառներով հնարավոր է, որ գտնվելիս լինեն Հանրապետության տարածքում»,-ասվում է հաղորդագրությունում։

The President of the Republic of Artsakh, Samvel Shahramanyan, will stay in Stepanakert with a group of officials until the search and rescue operations for the remains of those killed and those missing as a result of the military operations that took place on September 19-20 and the explosion of a fuel warehouse in Askeran region on September 25 are completed. This is reported by NKR InfoCenter.
"We also inform you that the government continues to focus on the issue of those citizens who want to move to the Republic of Armenia, who may be in the territory of the Republic [of Artsakh] for various reasons," the message says.