Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Բաքվում ընդունել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին, հայտնում է Интерфакс-ը՝ հղում անելով ՌԴ Անվտանգության խորհրդին։
«Քննարկվել է տարբեր ոլորտներում ռուս-ադրբեջանական համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ։ Շեշտը դրվել է տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության և կայունության ապահովմանն ու ամրապնդմանը վերաբերող թեմաների վրա»,- ասված է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Երեքշաբթի ավելի վաղ Ռուսաստանի Անվտանգության խորհուրդը հայտնել էր, որ Պատրուշևը մեկնել է Բաքու՝ անվտանգության հարցերի շուրջ ռուս-ադրբեջանական խորհրդատվություններ անցկացնելու համար։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял в Баку секретаря Совета безопасности России Николая Патрушева, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на СБ РФ.
«Обсужден широкий круг вопросов российско-азербайджанского сотрудничества в различных сферах. Сделан акцент на темах, связанных с обеспечением и укреплением региональной и международной безопасности и стабильности», - говорится в сообщении пресс-службы.
Ранее во вторник СБ РФ сообщил, что Патрушев прилетел в Баку для проведения плановых российско-азербайджанских консультаций по вопросам безопасности.