Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին միջազգային կազմակերպություններին հիշեցրել է Գազայի հատվածում ճգնաժամի կարգավորման պատասխանատվության մասին, գրում է Tasnim-ը։
«Չորեքշաբթի ելույթ ունենալով կառավարության նիստում՝ Ռաիսին խստորեն դատապարտել է Իսրայելի ռեժիմի հանցագործությունները Գազայի ժողովրդի դեմ»,- գրում են լրատվամիջոցները։
«Սիոնիստները մարդկության դեմ հանցագործություններ են կատարում ողջ աշխարհի աչքի առաջ։ Բոլոր միջազգային կազմակերպություններն ու կառույցները պետք է կատարեն իրենց պարտականություններն այս հարցում՝ առանց որևէ բացառության և խտրականության»,- ասել է Իրանի նախագահը։

Президент Ирана Эбрахим Раиси напомнил международным организациям об их ответственности за урегулирование кризиса в секторе Газа, сообщает Tasnim.
«Выступая на заседании кабинета министров в среду, Раиси решительно осудил преступления израильского режима против народа Газы»,-  пишет СМИ.
«Сионисты совершают преступления против человечности на глазах у всего мира. Все международные организации и институты должны выполнять свои обязанности в этом отношении без каких-либо исключений и дискриминации», - сказал президент Ирана.