Իրանի կողմից ծրագրված «Իքթիդար 1402» զորավարժություններին առնվազն 200 ռազմական ուղղաթիռ կմասնակցի։ Այս մասին հայտնում է IRNA գործակալությունը՝ բրիգադային գեներալ Քարիմ Չեշակին հղումով։
Նրա խոսքով, զորավարժություններին կմասնակցեն նաեւ Իսլամական Հանրապետության հետեւակային, զրահատեխնիկայի, հրթիռային եւ հրետանային ուժերը։ Զորավարժություններին կներգրավվեն նաև էլեկտրոնային պատերազմի և կիբերանվտանգության ստորաբաժանումները։ «Իքթիդար 1402» զորավարժությունը կսկսվի ուրբաթ օրը և կտևի երկու օր:
Հինգշաբթի օրը Tasnim գործակալությունը հաղորդել է, որ զորավարժությունները տեղի կունենան երկրի կենտրոնական շրջանում գտնվող Սպահան նահանգում։

В учениях «Иктидар 1402», запланированных Ираном, примут участие по меньшей мере 200 военных вертолетов. Об этом сообщило агентство IRNA со ссылкой на бригадного генерала Карима Чешака.
По его словам, в учениях также примут участие пехотные, бронетанковые, ракетные и артиллерийские войска исламской республики. Также в маневрах будут задействованы подразделения радиоэлектронной борьбы и кибербезопасности. Учения «Иктидар 1402» начнутся в пятницу и продлятся два дня.
В четверг агентство Tasnim проинформировало, что учения пройдут в провинции Исфахан, расположенной в центральном районе страны.