Ինձ համար հոկտեմբերի 27-ը բացահայտված է. ամեն ինչ քրեական գործի նյութերում է: Այս մասին, այսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին, Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ, նախկին զինդատախազ Գագիկ Ջհանգիրյանը։
Նա նշեց որ հիմա  վերսկսվել է նախաքննությունն անջատված մասով, այսօր էլ դատախազությունը հաղորդագություն է  տարածել, պետք է սպասել արդյունքների։
«Կատարվում են քննչական, դատավարական գործողություններ, փորձաքննություններ են կատարվում, սպասենք արդյունքներին։ Ես կարծում եմ, որ հիմնա որևէ պետական մարմին չի խոչընդոտում նախաքննությանը, ընդհակառակը  հայաստանյան իրավիճակը նպաստավոր է, հիմա որևէ մարմին չի խոչընդոտում, սպասենք նախաքննության ավարտին»,- ասաց Գագիկ Ջհանգիրյանը։
«Ինձանից որևէ տեսակետ, գնահատական, միտք, դատողություն հարցնելը սխալ կլինի, որովհետև այս կամ այն կողմը կարող են դա դիտարկել որպես միջամտության նախաքննությանը, գնահատական նախաքննությանը»,- ասաց նա։
Ջհանգիրյանը հիշեցրեց, որ անջատված մասը վերաբերում էր հնարավոր  օժանդակողներին, դրդիչներին, կազմակերպիչներին, այլ չբացահայտված խմբի անդամներին։

Для меня дело «27 октября» раскрыто, в материалах уголовного дела все есть. Об этом заявил в беседе с журналистами в военном пантеоне «Ераблур» 27 октября экс-заместитель генпрокурора Армении, бывший военный прокурор республики Гагик Джангирян.
Он отметил, что сейчас предварительное следствие по выделенной части возобновлено, сегодня прокуратура выступила с сообщением, надо дождаться результатов.
«Осуществляются следственные, судебные действия, проводятся экспертизы, будем ждать результатов. Считаю, что сейчас никакой государственный орган не препятствует предварительному расследованию, наоборот, ситуация в Армении благоприятная. Уточнять у меня точку зрения, оценку, мнение неправильно, поскольку та или иная сторона может расценить это как вмешательство в предварительное следствие», – добавил Джангирян.
Со дня преступления 27 октября прошло 24 года. В этот день жертвами террора в зале заседаний НС Армении стали председатель НС, Национальный герой Карен Демирчян, премьер-министр, Национальный герой Вазген Саркисян, вице-спикеры НС Юрий Бахшян и Рубен Мироян, герой Арцахской освободительной войны, депутат Арменак Арменакян, депутаты Микаел Котанян, Генрик Абрамян, министр Леонард Петросян.