Դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով իր նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդման դադարեցմանը:
«Ինչպես հավանաբար տեղեկացել եք լրահոսից, այսօր ավարտին հասցվեց այն գործընթացը, որը կարող էր ունենալ միայն մեկ հանգուցալուծում, և դա հանրային անհարկի հնչեղություն ստացած թյուրիմացության պարզաբանումն էր և ինձ հասցեագրվող մեղադրանքների հերքումը։
Շնորհակալ եմ բոլորին, ովքեր վերջին ամիսների ընթացքում կանգնած էին իմ կողքին և հավատով լի ինձ հետ միասին սպասում էին այս օրվան։ Ձեր վստահությունը ոգեշնչում է և ստիպում առաջ շարժվել»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը երեկ հայտնել էր, որ դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի և ևս մեկ անձի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է:

Благодарю всех тех, кто был рядом со мной в течение последних месяцев. Об этом написал на своей странице в «Facebook» дирижер Сергей Смбатян, говоря о прекращении общественного уголовного преследования в отношении него.
«Как вы уже, наверное, знаете из новостей, сегодня завершился процесс, который мог иметь только один конец – разъяснение недоразумения, получившего излишнюю общественную огласку, и опровержение обвинений в мой адрес. Благодарю всех тех, кто был рядом со мной в течение последних месяцев и ждал этого дня вместе со мной. Ваше доверие вдохновляет и заставляет двигаться вперед», - отметил Смбатян.
Напомним, что вчера Генеральная прокуратура Армении сообщила о том, что уголовное преследование в отношении дирижера Сергея Смбатяна и еще одного человека прекращено.