Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր նորանշանակ դեսպան Պյոտր Սքվեչինսկիին:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-լեհական հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ինչպես քաղաքական երկխոսության, այնպես էլ տնտեսության ոլորտում: Վարչապետն ընդգծել է առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման ուղղությամբ առկա ներուժի իրացման կարևորությունը:
Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի ԼՂ մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանությանն ու ստեղծված հումանիտար իրավիճակին:
Պյոտր Սքվեչինսկին շեշտել է Լեհաստանի կառավարության շահագրգռվածությունը՝ խորացնելու և ընդլայնելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ տարբեր ուղղություններով և հավելել, որ գործունեության ընթացքում կներդնի բոլոր ջանքերն՝ ի նպաստ երկկողմ կապերի հետագա զարգացման:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել հայ-լեհական հարաբերությունների, Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցության և այլ հարցերի շուրջ:

Prime Minister Nikol Pashinyan received the newly appointed ambassador of Poland to Armenia, Piotr Skwiecinski, the PM’s office informs.
Pashinyan emphasized the continued development of Armenian-Polish relations, both in political dialogue and economy. Also, the premier stressed the importance of realizing the existing potential in expanding trade and economic ties between the two countries.
In addition, the interlocutors reflected on the forced deportation of more than 100,000 Nagorno-Karabakh Armenians and the resultant humanitarian situation due to Azerbaijan's ethnic cleansing policy in Nagorno-Karabakh.
Ambassador Skwiecinski stressed the interest of the Polish government to deepen and expand cooperation with Armenia, and added that during his tenure in Armenia he will make all efforts to further develop bilateral relations.
At the meeting, views were exchanged also on Armenian-Polish relations, Armenia-EU cooperation, and some other matters.