Այսօր` հոկտեմբերի 30-ին, Կահիրեի դատարանը որոշեց հետաձգել Եգիպտոսի  նախկին նախագահ Հոսնի Մուբարաքի, նրա երկու որդիների եւ ներքին գործերի նախկին նախարարի նկատմամբ դատաքննությունը:
Ինչպես փոխանցում է  MIGNews-ը, նման որոշման պատճառ է դարձել զոհվածների ընտանիքների շահերը պաշտպանող փաստաբանների` դատավորներին ուղղված մեղադրանքը, ըստ որի նրանք բարեհաճություն են ցուցաբերում  «նախկին բռնապետի»  նկատմամբ: Մուբարաքի նկատմամբ դատաքննությունը կվերսկսի դատավորների վերաբերյալ հարցի քննությունից հետո: Դատական նիստը նշանակվել է դեկտեմբերի 28-ին:

Каирский суд сегодня, 30 октября, принял решение о переносе даты процесса над бывшим президентом страны Хосни Мубараком, двумя его сыновьями и бывшим министром внутренних дел Египта.
Как передает MIGNews, причиной такого решения послужили обвинения адвокатов семей погибших в благосклонности судей в отношении «бывшего диктатора». Процесс над Мубараком будет возобновлен после того, как будет рассмотрен вопрос о судьях. Заседание перенесено на 28 декабря.
По данным KP.RU, заседание продлилось всего 15 минут. Мубарака привезли на сегодняшнее заседание суда в инвалидном кресле и поместили в железную клетку.