Ստեփանակերտում, նոյեմբերի 1-ից մեկնարկել է տարածքում նախադեպը չունեցող համակարգչային խաղերի առաջնություն, որի կազմակերպիչը «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերությունն է:
Մրցակցությունը կընթանա ինչպես թիմային, այնպես էլ անհատական կարգով: Խաղերը կտեւեն 4 օր, եւ հաղթողները կպարգեւատրվեն տարբեր թանկարժեք նվերներով:
Անհատական կատեգորիայում 1-ին տեղ զբաղեցնողը կստանա ժամանակակից նեթբուք եւ 1 Մբիտ/վրկ արագությամբ ինտերնետից մեկ տարի անվճար օգտվելու փաթեթ, 2-րդ տեղի համար` 512 Կբիտ/վրկ, իսկ 3-րդ տեղի համար` 256 Կբիտ/վրկ աարագությամբ ինտերնետի տարեկան փաթեթներ:
Թիմային կատեգորիայում հաղթողներին սպասվում են դրամական պարգեւներ. 1-ին տեղի համար`200,000 դրամ, 2-րդ տեղի` 120,000 դրամ:

«Карабах Телеком»  преподнес приятный сюрприз молодежи Арцаха,  организовав беспрецедентный для региона Чемпионат по компьютерным играм,
Как сообщает пресс-служба компании, Чемпионат стартовал  1-го ноября в Степанакерте.  Участники  будут состязаться в двух категориях: командной и индивидуальной. Игры продлятся 4 дня, а победителей ждут ценные призы. За 1-ое место в индивидуальной категории победитель получит современный нетбук и бесплатную годовую подписку на  1 Мбит/с интернет пакет. Занявший 2-ое место получит бесплатную годовую подписку на  512 Кбит/с, а 3-е место - на 256 Кбит/с интернет пакеты.
Победителей в командной категории ждут денежные призы: 200,000 драм за 1-ое место и 120,000 драм за 2-ое место.