Հայաստանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում հետաձգվել է Երեւան-Մոսկվա չվերթը: «Արմավիա» ընկերության մամուլի քարտուղար Նանա Ավետիսովան NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ չվերթի հետաձգման պատճառն այն է, որ «Արմավիան» փոխըմբռնում չի գտնում «Հայաստանի միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության ղեկավարության հետ:
«Ձմռան շրջանում օդանավակայանը բարձրացրել է սպասարկման սակագինը: Հիմա բանակցություններ են վարվում: Մենք համաձայն չենք նրանց սակագնային քաղաքականության հետ, նրանք էլ մեզ հետ համաձայն չեն: Մեր ղեկավարության խոսքով, օդանավակայնն արդեն կառուցված է եւ սակագները կարելի է վերանայել»,- հայտարարել է Ավետիսովան:
Միաժամանակ, Երեւան-Մոսկվա չվերթի ուղեւորները սպասում են գրանցման, որը չի սկսվի, քանի դեռ կողմերը պայմանավորվածության չեն հանգել: Բացի այդ, նույն ճակատագիրն է սպասվում նաեւ Երեւան-Մոսկվա ուղղության մյուս չվերթին:

YEREVAN. - A Yerevan-Moscow flight was delayed in Zvartnots Armenian International Airport. The reason is that the Armavia air company has not reached understanding with Armenia International Airports company, spokesperson for Armavia Nana Avetisova told Armenian News-NEWS.am.
“The airport increased service prices for winter season. The negotiations are underway. According to Armavia’s leadership, the airport is already built and prices can be reviewed,” she said.
Meanwhile, passengers of Yerevan-Moscow flight are waiting for check in which will not start until the sides reach agreement. Besides, the passengers of other Yerevan-Moscow flights are likely to be faced with the same difficulties.