Ադրբեջանի Դասական ժողովրդական ճակատ կուսակցության` Գերագույն խորհրդի անդամ, կուսակցության Գեդեբեի մասնաճյուղի ներկայացուցիչ Ալի Աբդուլաեւը դաժանորեն ծեծի է ենթարկվել Գեդեբեի շրջանի գործադիր ղեկավարի` Նահիդ Ալահվերդիեւի եղբոր` Նիջաթ Ալահվերդիեւի կողմից, հաղորդում է ադրբեջանական Teleqraf.az կայքը` վկայակոչելով Գեդեբեից ստացած տեղեկությունները:
«Նիջաթ Ալահվերդիեւ անունով անձը եկել է թեյարան, որտեղ գտնվել է ընդդիմադիր գործիչը եւ նրան դուրս հրավիրել զրուցելու պատրվակով: Աբդուլաեւը դուրս է եկել թեյարանից, որից հետո գործադիրի եղբայրը սկսել է երկաթե ձովող հարվածել նրան: Ծեծի հետեւանքով, ընդդիմադիր գործիչը ստացած ծանր վնասվածքներից կորցրել է գիտակցությունը: Այնուհետեւ տեսնելով իր զոհին արյան մեջ կորած` Նիջաթ Ալահվերդիեւը փախել է դեպքի վայրից:
«Հասցված հարվածների հետեւանքով կոտրվել է Ադբուլաեւի աջ ոտքը, վնասվել է նաեւ նրա դեմքը, իսկ կրծքավանդակի վրա ստացված վնասվածքները լուրջ առողջական խնդիրների են հանգեցրել: Դեպքի մասին տեղեկացրել են շրջանային ոստիկանական բաժանմունքին եւ ՆԳՆ ծառայությանը: Աբդուլաեւը տեղափոխվել է Շեմքիրդեքի հիվանդանոց»,-նշում է աղբյուրը:
Teleqraf.az-ը հաղորդում է, որ ոստիկանական բաժանմունքի պետ Նաթիգ Հուսեյնովը հայտնել է, որ ներկայումս օպերատիվ խումբը փնտրում է Նիջաթ Ալահվերդիեւին: Վերջինս Գեդեբեի Գումլու դպրոցի տնօրեն Գաբիլ Ալահվերդիեւի որդին է:

Представитель Гедебейского филиала азербайджанской партии «Классический народный фронт», член Верховного совета партии Али Абдуллаев был жестоко избит Ниджатом Аллахвердиевым, который является родным братом исполнительного руководителя Гедебейского района Нахида Аллахвердиева.
Как передает азербайджанский сайт Telegraf.az, все началось с того, что Ниджат Аллахвердиев зашел в чайную, где в тот момент находился Али Абдуллаев, и вызвал его на разговор. «Абдуллаев вышел на улицу, где брат исполнительного руководителя Гедебейского района начал наносить ему удары металлическим прутом. Оппозиционный деятель потерял сознание от травм, полученных в результате жестокого избиения. Чуть ли не утопив жертву в крови, Ниджат Аллахвердиев сбежал.
У избитого сломана правая нога, повреждено лицо, а полученные в области грудной клетки травмы привели к возникновению серьезных проблем со здоровьем. Об инциденте сообщили в районное отделение полиции и Министерство внутренних дел», - отмечает источник.