Լոս Անջելեսի «Գիբսոն» համերգասրահում նոյեմբերի 1-ին «Այլեւս երբեք» (Never again) համերգաշարի առաջին համերգն է կայացել` նվիրված 1915թ. Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին: Այդ համերգների ընթացքում ելույթ կունենան համաշխարհային աստղեր: Համերգները կշարունակվեն մինչեւ 2015 թվականը: Այս մասին գրում է «Nouvelles d`Arménie»-ն:
«Մենք ասում ենք «Այլեւս երբեք», որպեսզի այն չկրկնվի»,- ասել է երգչուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանը` «Այլեւս երբեք» նախագծի կազմակերպիչներից մեկը»: «Եկել է Թուրքիայի իրագործած պատմական ոճրագործությունը մարդկության կողմից դատապարտելու ժամանակը»,- ասել է երգչուհի Ալեքսիա Վասիլիուն: «Դա ապացույցն է այն բանի, որ անգամ այսօր մարդկության դեմ ուղղված հանցագործություններ են կատարվում: Ուշադրությունը բեւեռելով Հայոց ցեղասպանության վրա` ուզում ենք արթնացնել մարդկային խիղճը»,- ասել է Էրիկ Բենեթը: Մայքլ Սթոունն ասել է. «Երգի դերը այս գործում շատ մեծ է, մենք շատ բան կարող ենք անել»: Լեգենդար երգիչ Սթիվի Ուոնդերը` Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված երեկոյի աստղը, ասել է. «Ես այստեղ եկել եմ իբրեւ աշխարհի դեսպան, ես ոչ մի ազգի ներկայացուցիչ չեմ: Ես առանձին անհատականություն եմ` Սթիվի Ուոնդերը: Իմ ամբողջ կյանքում ես պայքարել եմ մարդկանց միջեւ խաղաղության համար, հանուն սիրո»: Սթիվի Ուոնդերը եզրափակել է Լոս Անջելեսի շոուն` երիտասարդ երաժիշտների նվագակցությամբ:

The first concert of series entitled “Never Again” dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide of 1915 was held in Gibson Hall, Los Angeles (California), on November 1. The regular concerts with participation of international stars will run until 2015.
"We say "Never Again" so that what happened would never repeat," says the singer Flora Martirosyan, one of the organizers of "Never Again" project.
“It is high time for the historical crime committed by Turkey to be condemned by humanity," said the singer Alexia Vassiliou.
"This is proof that crimes against humanity are committed even today. Drawing attention to the Armenian Genocide we seek to touch the conscience of humanity," said singer Erik Benet.
"The role of the song is great on this occasion, we can make a lot," said Michael Stone.
Legendary singer Stevie Wonder, the star of the evening added that he came to give peace.
"I came here as an Ambassador of Peace, I do not represent any nation. I am the individual Stevie Wonder. In my life I fought for peace between men in the name of love," he said.