Անցած շաբաթվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարը խախտել է շուրջ 130 անգամ: Համաձայն NEWS.am-ի կողմից ստացված Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների` ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները տարբեր տիպի զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել են ավելի քան 700 կրակոց:
Չնայած հակառակորդի դրսևորած այսօրինակ ակտիվությանը, ՊԲ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել համարժեք գործողություններից և պատասխան քայլեր ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire around 130 times, in the past week, at the line of contact between Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
According to the operative data, which Armenian News-NEWS.am received from Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army, through different weaponry, vanguard subdivisions of the Azerbaijani army fired more than 700 shots in the direction of Armenian positions,
Despite such activeness by the adversary, NKR Defense Army subdivisions primarily refrained from carrying out corresponding operations and resorted to responsive actions in case of extreme necessity.