Ռուսաստանի Բելգորոդ քաղաքն օրվա ընթացքում երկու անգամ հրթիռակոծվել է․ կան զոհեր և վիրավորներ։
Ինչպես հաղորդում է «Կոմերսանտ»-ը, վերջին 24 ժամվա ընթացքում Բելգորոդի շրջանում հրթիռակոծությունների հետևանքով զոհվել է 2, վիրավորվել՝ 19 մարդ։ Մարտի 14-ի առավոտից մինչև մարտի 15-ի առավոտը Բելգորոդի շրջանում հրետակոծություններից երկու մարդ է զոհվել, ևս տասը վիրավորվել են։
Իր հերթին, Բելգորոդի նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովը հայտնել է, որ հակաօդային պաշտպանության համակարգն աշխատել է Բելգորոդում և Բելգորոդի մարզում. «Վամպիր» համազարկային կրակի համակարգի 15 ռեակտիվ ական է խոցվել քաղաքին մոտենալու պահին:
Ըստ նախնական տեղեկությունների, կա մեկ տուժած տղամարդ, որը բեկորներից վնասված ձեռնարկության աշխատակից է։
Բելգորոդում բեկորներն ընկել են նաև արդյունաբերական ձեռնարկության տարածքի վրա, որի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել։ Հրշեջ-փրկարարները սկսել են վերացնել հետևանքները։ Բեկորներից մեկն ընկել է մասնավոր բնակելի տան բանջարանոց, պայթյունի ալիքից վնասվել է ջերմոցը։
Բելգորոդի շրջանում տարբեր վնասվածքներ է հասցվել երկու մասնավոր տնային տնտեսությունների և մեկ ավտոմեքենայի։ Վնասվել է նաև էլեկտրահաղորդման գիծը։

The Russian city of Belgorod has been subjected to two rocket attacks in one day: there are dead and wounded.
According to Kommersant, two people were killed and 19 wounded in the Belgorod Region during the last 24 hours of shelling. Two people were killed, and ten others were injured during the shelling in the Belgorod region from the morning of March 14 to the morning of March 15.
In turn, Belgorod Region Governor Vyacheslav Gladkov said that the air defense system had worked over Belgorod and Belgorod district - 15 rockets of the Vampire multiple rocket launcher system were shot down on the approach to the city.
According to preliminary information, there is one casualty - a man, an employee of the enterprise where the debris hit, received a barotrauma.
In Belgorod, debris also hit the territory of an industrial enterprise, causing a fire. Fire brigades started to eliminate the consequences. Also, one of the pieces of debris fell into the vegetable garden of a private residential building, and a greenhouse was damaged by the blast wave.
In Belgorod district found various damages in two private houses and one car. The power line was also damaged.