Crocus City Hall-ում, ենթադրաբար, հրդեհի պատճառով հնչում են պայթյունւ ձայներ։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն։
Շենքի ներսում աշխատում են հրշեջները, ովքեր երեւում են այրվող շենքի պատուհաններից, մարդկանց տեղափոխում են անվտանգ հեռավորության վրա, տեղում աշխատում են ՕՄՕՆ-ը, ոստիկաններ, շտապօգնության մեքենաներ։
Բացի այդ, շարունակում են ժամանել շտապօգնության ծառայություններն ու հրշեջները ։ Դեպի վայր է նաև ուղղաթիռ է բերվել։
Մարտի 22-ին ԶԼՄ-ները հայտնել են Crocus City -ում կրակոցների մասին։ Ինչպես հայտնում է РИА Новости-ն, առնվազն երեք մարդ կրակ է բացել։ Հայտնի է նաև, որ շենքում պայթյուն է տեղի ունեցել և հրդեհ է բռնկվել։ Crocus City Hall-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության արդյունքում ի սկզբանե հայտնել են 40 զոհի, ավելի քան 100 վիրավորի մասին։

В «Крокус Сити Холле» раздаются хлопки, предположительно, из-за пожара. Об этом сообщает РИА Новости.
Внутри здания работают пожарные, которых видно в окнах горящего здания, людей оттесняют на безопасное расстояние, на месте работают ОМОН, полиция, скорая помощь.
Кроме того, продолжают прибывать службы реанимации, пожарные. Также к месту прилетел вертолет.
22 марта СМИ сообщили о стрельбе в «Крокус Сити Холле», где должен был состояться концерт группы «Пикник». По данным РИА Новости, огонь открыли как минимум три человека в камуфляже. Также известно, что в здании произошел взрыв и начался пожар. В результате теракта в «Крокус-Сити Холл», предварительно, погибли 40 человек, более 100 пострадали.